Як купити арештоване майно

Як купити арештоване майно

Товарна біржа — важливий елемент економіки, який страхує від ризиків, визначає ціну на товари і сировину. Реальних угод на товарному ринку не здійснюється. Товарна біржа або ще товарний ринок — це особливий вид фінансових ринків, на якому зустрічаються і укладають угоди покупці і продавці товарів і сировини, а також спекулянти. Торги на товарній біржі, наприклад polonex.com.ua проводяться за допомогою електронної торгової системи. Арештоване майно виставляється на електронні торги на підставі постанови судового пристава і реалізується за загальними правилами проведення торгів. Реалізація конфіскованого майна здійснюється через аукціон на електронних торговельних майданчиках. Що стосується порядку реалізації таких об'єктів, то серйозних відмінностей щодо нерухомості, автомобілів і т.д тут немає.

Продавати конфісковану нерухомість можуть різні організації. Електронні торгові майданчики можуть отримати у держави ліцензію на реалізацію і займатися збутом вилучених об'єктів, розміщувати на своїх сайтах інформацію про торги. Вся інформація про проведені торги публікується територіальними органами на офіційних сайтах, а також в місцевих друкованих виданнях. Для участі в електронних торгах необхідний кваліфікаційний підпис і забезпечувальна застава. Вона включається в вартість об'єкта в разі виграшу на аукціоні або повертається учаснику, якщо торги виграв хтось інший. Або не повертається, якщо покупець виграв торги, але не сплатив вартість об'єкта і відмовився від укладення договору придбання.

Серед заарештованих і конфіскованих речей можна знайти все: від одягу і мобільного телефону до земельної ділянки і акцій. При цьому ціни часто нижчі за ринкові. Нерідко майно знаходиться на зберіганні у боржників, які не зацікавлені в його реалізації. Крім того, інформація про таке майно вивантажується на сайт автоматично і часто буває неповною і неактуальною. Можна вибрати між арештованим, безхазяйним, вилученим, конфіскованим майном, речовим доказом, затриманим товаром і речами з іншим правовим статусом — різниці між їх купівлею майже немає.

Варто звернути увагу на різні статуси реалізації: на реалізації, на переробці, переоцінка. Статус «на реалізації» означає, що майно доступне для покупки. Статус «переоцінка» має арештоване майно, яке не було реалізовано протягом місяця або після проведення перших торгів і на яке пристав ще не знизив ціну на 15%. Після винесення приставом відповідної постанови публікується нове інформаційне повідомлення із зазначенням зниженої вартості і статусу «на реалізації». А ось статус «на переробці» мають речі, фактично непридатні для використання за прямим призначенням — вони продаються як придатні залишки.

Поделиться: