Як правильно клеїти шпалери
Підібрати та купити шпалери було не легко. Труднощі із вибором шпалер позаду, але розслаблятись ще занадто рано. На черзі найважливіший момент - проклейка обраних шпалер.
В першу чергу слід підготувати необхідний інструмент та матеріали. В нагоді стануть:
- Шпатель, або скребок.
- Клей для шпалер.
- Грунтовка для стін.
- Ножиці.
- Простий олівець.
- Штукатурка, або шпаклівка.
- Наждачний папір.
- Канцелярський ніж.
- Рівень або лінійка.
- Пензель.
- Суха та волога ганчірки.
- Драбина.
Приготувались? Починаймо!
Підготовка стін до проклейки
Не варто сподіватись, що шпалери сховають нерівності ваших стін. Допомогти дещо можуть 3d шпалери, але й вони не ліквідовують значні нерівності при яскравому освітленні в приміщення. Тому до підготовчих робіт слід віднестись особливо уважно.
- Перш за все, намочіть старі шпалери спеціальним розчином для зняття шпалер, або теплою водою. Зачекайте 15-20 хвилин (або згідно інструкції до розчину) та ретельно очистить стіни від старих шпалер за допомогою шпателю, або скребка.
- Дайте стінам просохнути. Після чого вирівняйте стіни, поштукатуривши, або зашпаклювавши нерівності. Не полінуйтеся обробити зашпакльовані місця наждачним папером (звісно після висихання штукатурки). Для виявлення нерівностей на стінах використовується будівельний рівень (у крайньому випадку довга лінійка).
- Видаліть зайвий бруд та пил зі стін вологою ганчіркою.
- Обробіть підготовані поверхні ґрунтовкою для стін згідно інструкції (вона різниться в залежності від виробника), або шпалерним клеєм.
Обробка стін ґрунтовкою не тільки сприяє якісній проклейці, але й запобігає розповсюдженню грибків. Це особливо важливо, коли проклеюють шпалери в дитячу, або спальню кімнати.
Обираємо клейову суміш
Надзвичайно важливо обрати клей, який підходить саме для наших шпалер. Різноманіття пропозицій у будівельних магазинах вражає.
Рекомендуємо уважно придивитись до інструкцій на банках з клеями для шпалер. Не всі вони підходять для різних типів шпалер. Адже флізелінові шпалери важчі за паперові, а вінілові важчі за флізелінові.
З одного боку не варто переплачувати за універсальні надміцні клейові суміші. З другого – буде прикро, якщо шпалери відстануть від стіни.
Не зайвим буде і наявність індикаторного забарвлення в клеї. З ним легше визначати де, та якою товщиною шару нанесено клей.
Головний етап роботи
Запам’ятайте, будь які види шпалер клеяться при зачинених вікнах та дверях. Температура у приміщення має бути не нижче 180C. Вологість повітря не більше 70%, а вологість стін не більше 4%.
- Розкладіть шпалери на підлозі та відміряйте необхідну для проклейки смугу. Відрізайте смугу з запасом довжини у 2-3 см. Перед відрізанням, прикладіть відміряні смуги одна до одної, щоб переконатись у відповідності малюнка на лицевій стороні полотен один одному.
- Нанесіть шар клею на зворотний бік приготованої смуги та дайте йому просохнути 3 – 5 хв.
- Клеїти шпалери слід починати від дверей, або вікна, обравши відповідний перпендикулярний відкос за орієнтир. Проклейка проводиться у любому з напрямків, але виключно по колу, яке слід замкнути. Клеяться шпалери зверху до низу.
- Проклейка смуги проводиться від її центру. При цьому краї шпалер на розташованих поряд смугах або вирівнюються, або накладаються одна на одну.
- Зайве повітря видаляється з під шпалери за допомогою спеціальних гумових валиків, або звичайної сухої ганчірки. В місцях, де повітря видалити не вдається, слід зробити прокол голкою, та видалити повітря через нього. Зайвий клей видаляють за допомоги вологої ганчірки.
- При проклейці кутів слід надавати перевагу накладанню країв смуг одна на одну.
- В місцях розташування розеток та вимикачів робиться хрестоподібний надріз канцелярським ножем, який потім розширюють до кола за допомоги ножиць. Проклейці країв шпалер, у таких місцях, слід приділити прискіпливу увагу.
- Проклейку шпалер в одному приміщенні варто завершувати за один раз.
Не складна здається наука. Але просто все виглядає тільки на папері. Якщо ви раніше не клеїли шпалери, то радимо, все ж таки, звертатись до професійних малярів, або хоча б залучити до цієї справи когось із подібним досвідом. Особливо якщо шпалери ви придбали не дешеві.
- Опять не тот Ростов: Иностранные болельщики перепутали Ростов-на-Дону с Ростовом Великим
- Фоновая компьютеризация уже здесь, и ее никто не замечает
- Путин решает, кто победит: Украина «разгадала» секрет успехов российской сборной на ЧМ-2018
- Укладываем плитку самостоятельно
- Барселона затмит Месси: Сетьен отберёт золотые мячи у «Блохи»
- Кредит с остаточным платежом на авто
- Как решить проблему с выплатой кредита банку
- Почему стоит выбрать памятник из гранита
- Где лучше брать займ
- Производство зеркал в раме и без рамы для ванной и прихожей Fenix-glass.pro в Москве
- Чему учат на бухгалтерских курсах
- Как выбрать сварочные материалы?
- The hidden truths of buying apartments in Dubai
- Чем выделяются спортивные стойки стабилизатора Гранта?
- Что такое алмазная резка и как она работает?
- Как строить на долгие годы
- Отчеты по Википедии