Zmodernizuj Mercedesa klasy G i AMG G63

Zmodernizuj Mercedesa klasy G i AMG G63

Mercedes radykalnie zmienił klasę G. Największą wiadomością jest to, że ciało stało się szersze o dziesięć centymetrów. Premiera miała miejsce w 2017 roku, a nowy model wejdzie na rynek w 2018 roku. Mamy najnowsze zdjęcia prototypu i modelu AMG.

Nawet w roku modelowym 2016 Mercedes dokonał gruntownego remontu Klasy G, w tym nowych silników. Tak, dosłownie robi się coraz grubszy, litera G coraz szersza, co potwierdzają nasze pierwsze zdjęcia prototypu.

Mercedes G 2018 stał się o 10 cm szerszy

To, że Mercedes G jest coraz szerszy, stało się jasne już kilka lat temu, ponieważ był to zupełnie nowy model o zupełnie nowocześniejszym wyglądzie. Ale przede wszystkim, biorąc pod uwagę ogromną i niezwykle dochodową sprzedaż obecnej Klasy G, Mercedes nie odchodzi od klasycznej koncepcji, która była tworzona przez prawie 40 lat.

Jednak w tym czcigodnym wieku pojawia się rozsądny problem, ponieważ do dziś Mercedes G opiera się w swojej podstawowej formie na pojeździe wojskowym z lat 70. kultowy SUV z coraz mniejszą przestrzenią wewnętrzną. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że większość klientów oczekuje więcej niż 100 000 euro, aby uzyskać własny G.

Ale rozszerzenie nie tylko zapewni więcej miejsca we wnętrzu, ale także zapewni szerszy ślad, aby zrekompensować brak drugiego punktu starej koncepcji G: ponieważ G nigdy nie był pierwotnie przeznaczony do latania po autostradzie z niewiarygodną mocą 630 KM . i 230 km/h, podobnie jak obecny G 65 AMG, który z biegiem lat był coraz bardziej w tyle, zwłaszcza pod względem „dynamiki” na zakrętach. Zostało to zrekompensowane radykalnym przeprogramowaniem ESP, dzięki czemu „sześcian” stał się niezwykle dynamiczny w zakrętach, a po ostatnim liftingu stał się nieco bardziej zwinny.

Prototyp Mercedesa klasy G

Już od pierwszych zdjęć nowego prototypu widać, że „coś jest nie tak”. Zdecydowanie sztywniejszy, bo mocno zakamuflowany Mercedes G wygląda jak auta pokazowe z szerszą osią portalową. Jeśli jednak przyjrzysz się uważnie, zwłaszcza tylnej klapie, stanie się jasne, że klamka drzwi znajduje się znacznie dalej od koła zapasowego w porównaniu z obecną Klasą G.

Nowością jest solidny tylny zderzak, który jest luką w stosunku do obecnego modelu. Zwiększono wysokość nadwozia, co jest szczególnie zauważalne przy porównaniu prototypu z obecną Klasą G (patrz zdjęcie).

Stary projekt, nowa szerokość

Przedni zderzak prototypu wygląda bardziej jednolicie niż w aktualnej wersji, zgodnie z rozbłyskami błotników, oddzielającymi się od ogromnych wlotów powietrza obecnego modelu. Zachowano inne cechy konstrukcyjne, takie jak kierunkowskazy czy zewnętrzne zawiasy drzwi.

Jednak bliższe spojrzenie ujawnia inne rzeczy. Ponieważ prototyp nie ma ramy kratowej z poprzedniego modelu. Ponadto niezależne przednie zawieszenie jest wyraźnie widoczne na zdjęciach prototypu.

Ciężki teren wydaje się być przeszłością dla nowego modelu G (W465?). W zamian nowa generacja ponownie otrzymuje dwie wersje AMG. Udało nam się złapać obecnego Mercedesa-AMG G63, który jest uzbrojony w 4,0-litrowy silnik bi-turbo o mocy 600 KM. W nowej generacji wycofano silnik o pojemności 5,5 litra, natomiast G65 ponownie zostanie wyposażony w silnik V12, który w obecnej wersji rozwija moc 630 KM.

Spodziewamy się, że pierwsza oficjalna prezentacja odbędzie się w 2017 roku, podczas gdy debiut nowej szerokiej Klasy G spodziewany jest w 2018 roku. Jednak obecna wersja nadal jest aktualna, głównie ze względu na wojsko. Tym samym wznowiona niedawno profesjonalna seria pojawia się w nowym świetle, tym razem bazując na modelu 463.

http://www.mercedesman.ru/pl/G-Class/W463 - Instrukcje online dotyczące naprawy technicznej samochodów Mercedes G-Class W463.

Поделиться: